Kanał PełnaMocTV – trening mięśni głębokich brzucha i grzbietu – ćwiczenia

Trening, YouTube

Kanał PełnaMocTV – trening mięśni głębokich brzucha i grzbietu – ćwiczenia

 

W dzisiejszym materiale omawiamy trening mięśni głębokich brzucha i grzbietu!

Materiał kręcony był w Fitness Club Graviton, Trzebinia

Subskrybujcie kanał PełnaMocTV 🙂 W razie pytań, piszcie komentarze pod filmikiem 🙂

Dlaczego nie powinniśmy pomijać treningu mięśni głębokich, o czym opowiemy sobie dzisiaj. Temat wydawać się może nudny, prosty, ale jednak ludzie w większości trening ten pomijają. A to właśnie trenowanie mięśni głębokich pozytywnie wpływa na rozwój mięśni powierzchniowych. To od tego treningu zależeć będzie jak zbudowaną będziemy mieli sylwetkę, jak również jak uodpornimy się na kontuzje.

Trening mięśni głębokich grzbietu

Mało kto z nas trenuje mięśnie głębokie grzbietu, aczkolwiek nie koniecznie strzelamy sobie tutaj w przysłowiowe kolano, pod warunkiem, że jeśli trening siłowy ogólny jest dobrze wykonany – czyli taki, który ma wszystkie wzorce ruchowe, nie jest zaniedbany pod kątem balansu strukturalnego, a technika jest dopięta na ostatni guzik, wtedy wszystko jest okej. Co innego w przypadku początkujących osób na siłowni, które jeszcze właśnie nie są obyte ze sprzętem, jak również posiadają dostępny z internetu plan treningowy, który przeważnie jest źle ułożony. Podczas treningu siłowego i odpowiednich ćwiczeń, pracują mięśnie grzbietu, jednakże 100% ich wyizolowania i skupienie się tylko na nich jest praktycznie nie możliwe. Tutaj z pomocą musiałby przyjść prezentowany na naszym kanale kiedyś trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, która trafia w konkretne mięśnie.

Dodatkowo osoby trenujące mięśnie grzbietu, popełniają pewne błędy, pierwszym jest fakt, że jeśli nasz trening skupia się na maszynach i ćwiczeniach izolowanych, to możemy zapomnieć o efektach. W takim wypadku warto skupić się na ćwiczeniach wielostawowych.

Stosowanie superserii, dropsetów, a także skupianie się na tzw. pompie i stosowanie wysokiego przedziału powtórzeń negatywnie wpłynie na rozwój mięśni głębokich grzbietu. W końcu bez możliwości zwiększania ciężaru przy takich ćwiczeniach jak wiosłowanie, martwe ciągi czy też podciąganie skutki tego będą takie, że przestaniesz rosnąć. Tutaj podstawową cechą motoryczną jest siła i na niej powiniśmy się skupić by wykonywać treningi bez stagnacji.

Ćwiczenie mięśni głębokich brzucha

Mięśnie brzucha to nie tylko 6pak, który po prostu najbardziej widać. Dzięki treningowi mięśni głębokich zapewnimy sobie odpowiednią stabilizację i wytrzymałość naszego core. Aby odpowiednio trenować mięśnie głębokie brzucha musimy zapobieg wyginaniu się tułowia do przodu i tyłu, zgięciu tułowia na boki oraz uniknąć rotacji tułowia. Gdy te 3 funkcje zostaną zapewnione mamy pewność, że zobaczymy skutki tego treningu.

Podczas tych treningów musimy pamiętać także o odpowiednim oddychaniu i wykorzystaniu przepony podczas podnoszenia ciężarów.

Na koniec filmiku zamieszczę Wam kilka nazw ćwiczeń na mięśnie głębokie brzucha.

Trening stabilizacyjny naszych mięśni głębokich

Składa się on z ćwiczeń, które nie obciążają naszego centralnego układu nerwowego, lecz wymagają dużego skupienia i koordynacji ruchowej. Ważne tutaj jest również odpowiednie napinanie mięśni

 

TAGI:

trening mięśni głębokich

ćwiczenia na mięśnie głębokie

mięśnie głębokie brzucha

mięśnie głębokie grzbietu

trening na mięśnie głębokie

trening core

Jakub Żuk

Trener Personalny, Dietetyk, Instruktor Sportów Walki, Szkoleniowiec, Podcaster, Youtuber, Pisarz.