Kanał PełnaMocTV – Test urządzenia do rolowania ROLLERGUN.PL

YouTube

Kanał PełnaMocTV – Test urządzenia do rolowania ROLLERGUN.PL

 

W dzisiejszym materiale omawiamy urządzenie do rolowania ROLLERGUN.PL

Materiał kręcony był w Fit Planet- Fitness& Siłownia – Fabryczna 4, 32-540 Trzebinia

Subskrybujcie kanał PełnaMocTV 🙂 W razie pytań, piszcie komentarze pod filmikiem 🙂

Cześć, chcemy dzisiaj zaprezentować Państwu urządzenie o nazwie RollerGun. Jakiś czas temu przygotowaliśmy materiał na temat Foam Rolling, czyli rollowania za pomocą wałka gąbkowego. Tam też przedstawiliśmy najwazniejsze informacje o rolowaniu. Tym razem prezentujemy alternatywę dla wałka gąbkowego, bądź też piłeczki do rolowania.

Pomysł na roller gun zrodził w słusznej sprawie, twórcy chcieli zastąpić tradycyjne rolowanie wałkiem, które w wielu przypadkach na dłuższą metę bywa bolesne, czymś znacznie przyjemniejszym, warto dodać tutaj, że również w bardzo przystępnej cenie 259 złotych.

Roller Gun ma za zadanie rozbijać punkty spustowe jak już wspomniałem w znacznie przyjemniejszy sposób. Kolejną zaletą rolowania za pomocą RollerGun jest fakt, że nie trzeba się kłaść na całym wałku, ale po prostu wybrać miejsce na ciele np. plecy, nogi, które chcemy poddać rolowaniu. Punktowe, powolne rozbijanie spiętych mięśni to znaczy komfort i mniej bolesny sposób na poprawę funkcjonowania naszego ciała.

Dla osób początkujących zalecamy wybranie poziomu 1 lub 2 oraz nie przesadzić z czasem rolowania. Masażer jest lekki, wygodny w trzymaniu i do jego obsługi wystarczy nam jedna ręka. Choć w przypadku pleców potrzebować będziemy pomocy drugiej osoby.

Jeśli na ciele wyczujemy miejsce bardziej bolesne, należy się tam zatrzymać i mocniej go wymasować, przy czym nie należy masażera dociskać, masażer powinien opierać się na ciele swoim ciężarem ciała, bez dociskania go na siłę reką, pozwoli to też uniknąć podskakiwania.

Ważna uwaga dla osób korzystających z RollerGun – nie należy stosować RG na kości i stawy. rozbijamy jedynie mięśnie. Wielką uwagę należy zwrócić rozbijając okolice kręgosłupa. Wtedy również należy używać niższych obrotów  (poziom 1-2 będzie optymalny).

 

 

TAGI:

urządzenie do rolowania

masażer do mięśni

masażer mięśni

masowanie mięśni

spusty punktowe

Jakub Żuk

Trener Personalny, Dietetyk, Instruktor Sportów Walki, Szkoleniowiec, Podcaster, Youtuber, Pisarz.