Kanał PełnaMocTV – Bieganie nocą przynosi lepsze efekty!

Bieganie, Trening, YouTube

Kanał PełnaMocTV – Bieganie nocą przynosi lepsze efekty!

 

W dzisiejszym materiale omawiamy najczęstsze błędy podczas robienia pośladków u kobiet!

 

Materiał kręcony był w Fit Planet- Fitness& Siłownia – Fabryczna 4, 32-540 Trzebinia

Subskrybujcie kanał PełnaMocTV 🙂 W razie pytań, piszcie komentarze pod filmikiem 🙂

Bieganie nocą daje lepsze efekty, HIT czy KIT? Jedni powiedzą tak, drudzy tak, kto nie spróbuje ten się nie przekona! Według przeprowadzonych badań pod kątem biegania nocą, wykazały one, że faktycznie widać poprawę u biegaczy trenujących nocą. Badania przeprowadzone na uniwersytecie w teksasie mówią o tym, że nasze ciało jest lepiej przygotowane do aktywności fizycznej wieczorem, ponieważ jest lepiej rozciągnięte, przejawia się to zwiększoną ruchomością stawów.

Bieganie wieczorem niweluje do minimum powstawanie kontuzji. Dodatkowo bieganie nocą niesie ze sobą dodatkowe plusy, jak na przykład lepszy sen. Organizm pod koniec dnia zostaje wyczerpany do maksimum, przez co nasz sen jest mocniejszy. U niektórych objawy jednak mogą być odwrotne, bowiem przez zmożoną gospodarkę hormonalną i pobudzenie mogą po prostu mieć problemy z zaśnięciem – co też potwierdza to, o czym wspominałem nie raz w poprzednich materiałach, że każdy z nas jest indywidualny i układanie na przykład planów treningowych musi być robione stricte pod nas, a nie zerżnięte z gotowca z internetu.

A Wy lubicie biegać z rana, wieczorem? Kiedy odczuwacie lepsze efekty, albo inaczej kiedy udaje Wam się pokonywać dłuższe dystanse? Piszcie o tym w komentarzach!

Jakub Żuk

Trener Personalny, Dietetyk, Instruktor Sportów Walki, Szkoleniowiec, Podcaster, Youtuber, Pisarz.