8 Zalet brania zimnych pryszniców

Lifestyle, Newsy, Zdrowie

8 Zalet brania zimnych pryszniców

  Prysznic to codzienna czynność, która mało kogo zastanawia, ale warto jednak zwrócić uwagę w jakiej temperaturze się kąpiemy, lub bierzemy prysznic. Okazuje się, że gorące kąpiele mogą nam narobić więcej biedy, niż odświeżający zimny prysznic. Oczywiście od czasu do czasu warto zrelaksować się poprzez ciepłą kąpiel, ale powinno to być sporadyczne. Zimny prysznic zwłaszcza z rana to solidna dawka energii i po prostu trzeba tego spróbować. Stosuje to już przez pewien czas i efekty są niesamowite. Efekty odczujesz już po pierwszym razie, na początku mocno zaciśniesz zęby i będziesz chciał jak najszybciej wyjść, ale później podziękujesz za to samemu sobie. Poznaj 8 zalet brania zimnego prysznica!

 

  1. Nagły przypływ energii:

 

Gdy wstajesz rano, szczególnie po cięższej nocy marzysz o kawie i czymś co Cię pobudzi. Zamiast kawy wypróbuj zimny prysznic, a momentalnie rozbudzi Twój umysł nabierzesz sił i chwilę po wyjściu zaleje Cię fala energii i endorfin!

 

  1. Pobudza produkcję testosteronu:

 

Tak! To świetna informacja głównie dla facetów, lecz dla kobiet to również ważny hormon. Okazuje się, że kąpiel w zimnej wodzie pobudza nasz układ hormonalny do produkcji testosteronu, przez co rośnie nasza pewność siebie i dobre samopoczucie. Dodatkowo jądra do efektywnej pracy potrzebują chłodniejszej temperatury.

 

  1. Usprawnia odporność:

 

Zimna woda przyzwyczaja nasze ciało do pracy na wyższych obrotach – im więcej ciepła, tym nasz organizm bardziej się rozleniwia i jest podatny na infekcje. Jeśli jesteś chorowitą osobą to wprowadzaj zimne prysznice powoli i stopniowo na początku przechodząc z ciepłej do letniej wody, a później dopiero do zimnej.

 

  1. Spala tłuszcz i odchudza!:

 

Nasze ciało, gdy nam zimno zaczyna spalać tłuszcz, aby nas ogrzać. Stosując zimny prysznic ochłaniamy organizm i przyspieszamy metabolizm przez co łatwiej zgubić zbędne kilogramy.

 

  1. Adaptuje nas do stresu:

Poddawanie ciała czynnikowi zimna powoduje w organiźmie reakcję stresową, ale na szczęście nieszkodliwą. Poddając nasze ciało niskim temperaturom zwiększamy naszą tolerancje na stres w ogóle.

 

  1. Poprawia nastrój:

 

Tuż po wyjścia spod lodowatego prysznica, niemalże każdy poczuje bardzo silną reakcję hormonalną – wyrzut hormonów szczęścia. To działa jak lekarstwo na depresję.

 

  1. Łagodzi zakwasy:

 

Zimny prysznic wykazuje bardzo pozytywny wpływ na łagodzenie uczucia uszkodzeń mięśniowych i gromadzenia się kwasu mlekowego. Dobrą metodą jest również naprzemienne używanie ciepłej i zimnej wody w miejscu, gdzie akurat odczuwamy ból

 

  1. Wpływa pozytywnie na stan skóry:

Gorąca woda wysusza i odwadnia skórę i powoduje jej szybsze starzenie. Zimno nas konserwuje, zauważ, że jedzenie, aby się nie zepsuło trzymamy w lodówce, a nie w piekarniku.


Podsumowanie:

 

Polecam serdecznie poranny zimny prysznic, odkąd go stosuje mam i chęci do działania. Poza tym poprawił się też stan mojej skóry i usprawniła praca mięśni oraz libido. Najważniejsze na czym mi zależało osiągnięte – choćby nie wiem co nie choruję. Zachęcam, bo wiem, że odnajdziecie w tym same korzyści!

 

Zobacz też:

 

Jak przyspieszyć regenerację po treningu?

10 Powodów dlaczego nie masz kaloryfera na brzuchu!

Zwieksz libido i popraw erekcję!

Jakub Żuk

Trener Personalny, Dietetyk, Instruktor Sportów Walki, Szkoleniowiec, Podcaster, Youtuber, Pisarz.